Oskar 2018 mukofotining 90 – taqdirlash marosimi 5 – mart, soat 06:00 da boshlandi va 24 yo’nalishdagi “Oscar 2018” g’oliblari nomi ma’lum bo’ldi.

Qizil yo'lak

Taqdirlash marosimi, Los-Anjeles shahrining “Dolbi” teatrida bo’lib o’tdi. Koreyada 9-25 – fevral kunlari bo’lib o’tgan, qishki Olimpiya o’yinlari tufayli, taqdirlash marosimi fevraldan, martga ko’chirilgandi.

Oscar 2018 Jennifer Lawrence

Ko’p filmlar hali o’zbek tiliga tarjima qilinmaganligi va sizga tushunish oson bo’lishi uchun filmlar nomlari rus va ingliz tillarida.

“OSCAR 2018” G’OLIBLARI
“YILNING ENG YAXSHI FILMI” Nominatsiyasi:
  • “Зови меня своим именем” (rejissor Luka Guadanino)
  • “Темные времена” (rejissor Jo Rayt)
  • “Дюнкерк” (rejissor Kristofer Nolan)
  • “Прочь” (rejissor Jordan Pol)
  • “Леди Берд” (rejissor Greta Gervig)
  • “Призрачная нить” (rejissor Pol Tomas Anderson)
  • “Секретное досье” (rejissor Stiven Spilberg)
  • “Форма воды” (rejissor Gilyermo del Toro – G’OLIB;
  • “Три билборда на границе Эббинга, Миссури” (rejissor Martin MakDonah)

oscar 2018

“ENG YAXSHI REJISSOR” Nominatsiyasi:
  • Kristofer Nolan (“Дюнкерк”)
  • Jordan Pil (“Прочь”)
  • Greta Gervig (“Леди Берд”)
  • Pol Tomas Anderson (“Призрачная нить”)
  • Gilyermo del Toro (“Форма воды”) – G’OLIB;

Gilyermo del toro

“ENG YAXSHI ERKAK ROLI” Nominatsiyasi:
  • Timoti Shalame (“Зови меня своим именем”)
  •  Deniel Kaluya (“Прочь)
  • Deniel Dey-Lyuis (“Призрачная нить”)
  • Gari Oldmen (“Темные времена”) – G’OLIB;
  • Denzel Vashington (“Роман Израэль, Esq”).

Gari Oldman

“IKKINCHI PLANDAGI ENG YAXSHI ERKAK ROLI” Nominatsiyasi:
  • Sem Rokuel (“Три билборда на границе Эббинга, Миссури”) – G’OLIB;
  •  Uillem Defo (“Проект “Флорида”)
  •  Vudi Xarrelson (“Три билборда на границе Эббинга, Миссури”)
  •  Kristofer Plammer (“Все деньги мира”)
  • Richard Jenkins (“Форма воды”).
“ENG YAXSHI AYOL ROLI” Nominatsiyasi:
  • Salli Hokins (“Форма воды”);
  •  Frensis MakDormand (“Три билборда на границе Эббинга, Миссури”) – G’OLIBA;
  • Margo Robbi (“Тоня против всех”)
  • Sirsha Ronan (“Леди Берд”)
  •  Meril Strip (“Секретное досье”)

Frensis Makdormand

“IKKINCHI PLANDAGI ENG YAXSHI AYOL ROLI” Nominatsiyasi:
  • Meri Jey Blayj (“Ферма “Мадбаунд”)
  •  Ellison Jenni (“Тоня против всех”) – победительница 
  •  Lesli Menvil (“Призрачная нить”)
  • Lori Metkaf (“Леди Берд”)
  • Oktavia Spenser (“Форма воды”).
“ENG YAXSHI ORIGINAL SENARIY” Nominatsiyasi:
  • “Любовь – болезнь” (Emili V. Gordon, Kumeyl Nandjiani)
  • “Прочь” (Jordan Pil) – G’OLIB;
  • “Леди Берд” (Greta Gervig)
  • “Форма фоды” (Gilyermo del Toro, Vanessa Teylor)
  •  “Три билборда на границе Эббинга, Миссури” (Martin MakDonah).
“ENG YAXSHI MOS-SENARIY” Nominatsiyasi:
  • “Зови меня своим именем” – G’OLIB
  •  “Горе-творец”;
  • “Логан”;
  •  “Большая игра”;
  •  “Ферма “Мадбаунд”.
“ENG YAXSHI TO’LIQ-METRAJLI ANIMATSION FILM” Nominatsiyasi:
  • “Беби босс”;
  •  “Кормильщик”;
  •  “Коко” – G’OLIB;
  •  “Фердинанд”;
  •  “С любовью, Винсент”.

Coco

“ENG YAXSHI MUSIQA” Nominatsiyasi:
  •  “Дюнкерк”;
  •  “Призрачная нить”;
  • “Форма воды” – G’OLIB;
  •  “Звездные войны: Последние джедаи”;
  •  “Три билборда на границе Эббинга, Миссури”.
“ENG YAXSHI KUY” Nominatsiyasi:
  • “Mighty River” (“Ферма “Мадбаунд”)
  •  “Mystery of Love” (“Зови меня своим именем”)
  • “Remember Me” (“Тайна Коко”) – G’OLIB;
  •  “Stand Up for Something” ( “Маршалл”)
  • “This is Me” ( “Величайший шоумен”).
“ENG YAXSHI XORIJ TILIDAGI FILM” Nominatsiyasi:
  • “Фантастическая женщина” (A Fantastic Woman), Chili – G’OLIB;
  • “Оскорбление” ( Тхе Insult), Livan;
  • “О теле и душе” (On Body And Mind), Vengriya;
  • “Нелюбовь” (Loveless), Rossiya;
  • “Квадрат” (The Square), Shvetsiya.
“ENG YAXSHI DIZAYN” Nominatsiyasi:
  • “Красавица и Чудовище”;
  •  “Бегущий по лезвию 2049”;
  •  “Темные времена”;
  •  “Дюнкерк”;
  •  “Форма воды” – G’OLIB.
“ENG YAXSHI OPERATORLIK ISHI” Nominatsiyasi:
  • “Бегущий по лезвию 2049” – G’OLIB;
  •  “Темные времена”;
  •  “Дюнкерк”;
  •  “Ферма “Мадбаунд”;
  •  “Форма воды”.
“ENG YAXSHI OVOZ” Nominatsiyasi:
  • “Малыш на драйве”;
  • “Бегущий по лезвию 2049”;
  •  “Дюнкерк” – G’OLIB;
  •  “Форма воды”;
  •  “Звездные войны: Последние джедаи”.
“ENG YAXSHI QISQA-METRAJLI ANIMATSION FILM” Nominatsiyasi:
  • “Дорогой баскетбол” – G’OLIB;
  •  “Вечеринка в саду”;
  •  “Лу”;
  •  “Пустое место”;
  •  “Хулиганские сказки”.
“ENG YAXSHI QISQA-METRAJLI BADIIY FILM” Nominatsiyasi:
  • “DeKalb Elementary”;
  •  “The Eleven O’Clock”;
  • “My Nephew Emmett”;
  •  “The Silent Chil” – G’OLIB;
  •  “Watu Wote: All of us”.
“ENG YAXSHI MONTAJ” Nominatsiyasi:
  • “Малыш на драйве”;
  •  “Дюнкерк” – G’OLIB;
  •  “Тоня против всех”;
  •  “Форма воды”;
  •  “Три билборда на границе Эббинга, Миссури”.
“ENG YAXSHI VIZUAL EFFEKTLAR” Nominatsiyasi:
  • “Бегущий по лезвию 2049” – G’OLIB;
  •  “Стражи галактики. Часть 2”;
  •  “Конг: Остров черепа”;
  •  “Звездные войны: Последние джедаи”;
  •  “Планета обезьян: Война”.
“ENG YAXSHI TO’LIQ-METRAJLI XUJJATLI FILM” Nominatsiyasi:
  • “Abacus: Small Enough to Jail”;
  •  “Лицо, села”;
  •  “Икар” – G’OLIB;
  •  “Последние люди Алеппо”;
  •  “Стронг-Айленд”.
“ENG YAXSHI QISQA-METRAJLI XUJJATLI FILM” Nominatsiyasi:
  • “Edith+Eddie”;
  •  “Heaven is a traffic jam on the 405” – G’OLIB;
  •  “Heroin(e)”;
  •  “Knife skills”;
  •  “Traffic stop”.
“ENG YAXSHI KOSTYUMLAR DIZAYNI” Nominatsiyasi:
  • “Красавица и Чудовище”;
  •  “Темные времена”;
  •  “Призрачная нить” – G’OLIB;
  •  “Форма воды”;
  •  “Виктория и Абдул”.
“ENG YAXSHI OVOZ MONTAJI” Nominatsiyasi:
  • “Малыш на драйве”;
  •  “Бегущий по лезвию 2049”;
  •  “Дюнкерк” – G’OLIB;
  •  “Форма воды”;
  •  “Звездные войны: Последние джедаи”.
“ENG YAXSHI GRIM” Nominatsiyasi:
  • “Темные времена” – G’OLIB;
  •  “Виктория и Абдул”;
  •  “Чудо”.